Arıman Makine Hırdavat; bölge distribütörlüğünü yaptığı yeni nesil Dalgakıran vidalı kompresörler ve hava sistemlerini 2010 yılından beri  TSE Belgeli 7/24 servis ve yedek parça hizmetiyle sektöründe büyüyerek emin adımlarla sürdürüyor.

1969 yılından beri Eskişehir başta olmak üzere Güney Marmara bölgesindeki üretim sektöründe yüzlerce üretici firmaya endüstriyel malzeme ve servis hizmeti sunan Arıman Makine Hırdavat, sektöründe tercih edilen bir marka  ve çözüm ortağı olmak ideali ile yüksek performanslı ürünleri kullanıcıları ile buluşturuyor.

Dalgakıran pistonlu ve vidalı Kompresörler  ve kurutucular, yüksek basınçlı hava sistemleri, PET Master  şişeleme hava sistemleri, Netlift ,Yale-Pfaff kaldırma ekipmanları,  Koçel Çelik çalışma tezgâhları, Milwaukee yüksek performanslı akülü el aletleri, Craft tezgâh makinaları gibi sektöründe dünya lideri olan markalar ile firmalara endüstriyel çözüm ortaklığı sunuyor.  

“DALGAKIRAN’la %33 enerji tasarrufu sağlayın”

Arıman Genel Müdürü Serhan Arıman, “Basınçlı hava sistemlerinin yıllık giderleri içerisinde enerjinin maliyeti %73‘e varmaktadır. Kompresörlerde doğru uygulamalar ile %33 enerji verimliliği sağlanabilir. Hava sistemi ihtiyaç duyan müşterilerimizin işletmelerini ziyaret ettiğimizde doğru kompresörü teklif etmek için öncelikle var olan sistemdeki hava akışında ölçümler yaparak enerji kaçaklarını tespit ediyoruz. Genel olarak  tesisatlardaki hava kaçaklarını azaltma, sistemin yeniden dizaynı, atık ısıdan yararlanma, yüksek verimli motor seçimi, soğutma, kurutma ve filtrasyonun iyileştirilmesi gibi düzenleme ve iyileştirmelerle maksimum enerji verimliliğini sağlamaya çalışıyoruz. Eski bir kompresör veya kompresör sistemi kullanan işletmeler için en iyi enerji yönetim stratejisi daha verimli yeni bir kompresör almaktır. Bu şekilde hali hazırda kullanılar kompresörler basınçlı hava kapasitesi talebindeki olası artışları dengelemek için yedek kompresörler  olarak sistemde tutalarak işletmenin basınçlı hava konusunda yaşayabileceği sıkıntıların önüne geçilir . Yeni kompresör yatırımı yapılırken; En üst seviye verimlilik seviyesi sunan (IE3) sınıfı motorlar kullanılan yüksek verimli kompresörler satın alınmalı, çoklu kompresör yapısı kullanımı durumunda ise, işletmenin sürekli basınç ihtiyacını karşılayan ünitelerinin  kısmi yükte değil tam yükte çalıştırılmalıdır. Sistemdeki değişken kapasite taleplerini dengelemek için sistemdeki iki ya da üç kompresör içinde en az bir tanesi değişken hız kontrollü (invertörlü/VSD) Kompresör olmalıdır.”dedi.

Habere ulaşmak için lütfen tıklayınız…

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir